Quote:
Originally Posted by ken0042
I just wish it was more like gasoline where there is one price. I’m sure that out of the $1.50 per litre- probably only a small percentage is for the actual product.
There would be an obvious challenge with natural gas is that we use way more in the winter. But they could certainly average it out. Especially if they want to encourage people to use less.
|
Good news, they can already offer you the one price view you desire. Look under "total" or "summary" and ignore the rest. You can divide by your usage to get the one price per GJ if you want.