Quote:
Originally Posted by powderjunkie
That popcorn and pop combo is amazing. The ingredient inputs probably total less than 50 cents.
|
under 50 cents is quite the exaggeration. I would guess around 1 dollar worth of butter, 2 bucks worth of popcorn kernels, and buy a 2L of pepsi for 1.50
Still paying 37 bucks for approx 4 to 5 dollars worth of product is still quite steep.