About $400/mo on groceries and another $250-$300 on eating out, just for me. Lunch today was $30, for example, I don't know how couples are going out multiple times a month and spending $150. Are you eating kid's meals at a fast food restaurant?
__________________
Better educated sadness than oblivious joy.
|