Always. There can be so much discrepancy, even within the same store. Just the other day at Superstore, there was a 12-pack of I think Evian water for something like $0.114/100 ml, and a 24-pack of Dasani for $0.30/100 ml. It was over double the price for more bulk. WTH?
That being said, it's great that Superstore has the unit prices in the corner. Makes comparing things way easier.
__________________
|