Quote:
Originally Posted by Bob
Were those on sale/clearance?
One thing I like about Superstore is that they print the cost per unit/volume/mass beneath the price tag. Makes it easy to compare that way.
|
You have to be careful with Superstore, though. They don't print the cost per unit of buying pop in the liquor outlet versus buying it in the grocery store.