View Single Post
Old 11-15-2011, 01:53 PM   #1
puckluck
Lifetime Suspension
 
Join Date: Mar 2010
Location: Easter back on in Vancouver
Exp:
Default Do you compare prices?

I'm not talking about store to store but in the same store you are shopping at. For example I was at Wal-Mart last night and they had 72 packets of red rose tea for $2.97 and they had a bigger box of red rose tea that had 144 packets for $7.97. Double the product for more than double the price. They also had a box of 12 cokes for $3.32 and a box of 24 for $9.99. People are obviously still buying the bigger boxes and getting ripped off so are you one of those people? I know mostly when buying the bigger box it saves u money, but lately I'm seeing the opposite a lot.
puckluck is offline   Reply With Quote